Kodukord
Et kõigi patsientide vastuvõtt laabuks võimalikult ladusalt, palume kõigil abivajajatel lahkesti arvestada järgmiste punktidega:
Vastuvõtud
Koduvisiidid
Retseptid
Töövõimetuseleht
Saatekiri
Laagritõend
Et kõigi patsientide vastuvõtt laabuks võimalikult ladusalt, palume kõigil abivajajatel lahkesti arvestada järgmiste punktidega:
Vastuvõtud
- Perearsti ja pereõe vastuvõtule tuleb alati registreeruda läbi registratuuri, telefonil 608 44 00.
- Ühele patsiendile on planeeritud vastuvõtuajaks 20 minutit. Kui olete kindel, et aega võib kuluda rohkem, soovitame registreerida kaks aega.
- Mitme pereliikmega tulles peab igale pereliikmele registreerima eraldi aja. Vastuvõtule registreerimisel küsitakse põhjust (näiteks äge haigestumine, tõendisoov, retseptide pikendamine jne).
- Vastuvõtule palume tulla 5 minutit varem. Hilinemise korral tuleb varuda aega ja jääda ootama ootejärjekorda või registreerida uus aeg. Lisaks palume oodata ooteruumis, kuni arst või õde teid kutsub.
- Ägedalt haigestunud patsiente võtab esmalt vastu pereõde. Järjekorras lahendatakse registreerunud patsientide probleemid ja seejärel ootamatult kohaletulnute omad. Kui Te ei saa kokkulepitud ajal vastuvõtule tulla, palume sellest võimalikult kiiresti teatada.
- Palume mõistvat suhtumist, kuid Teid registreeritakse mõne teise arsti vastuvõtule. See on vajalik, et tagada kiirem arstiabi,sest perearstid osalevad aeg-ajalt täiendkoolitustel, puhkavad või on haiguslehel. Protseduuridele tulles palume kindlasti aeg registreerida pereõe juurde.
- Vereanalüüside võtmiseks eraldi aega ei pea registreerima.
- Analüüse veeniverest võetakse E, T, K 8:00-12:00 elavas järjekorras, (eelnevalt vajalik saatekiri perearstilt). Uuringute ja analüüside tegemisel lähtub arst teie kaebustest.
- Kui teil patsiendina on huvi teha uuringuid, mis ei haaku teie kaebustega, tuleb teil need endal tasuda vastavalt haigekassa hinnakirjale!
- Kiireloomulisi probleeme palume e-maili teel mitte edastada!!! Kontakteeruge esimesel võimalusel telefonitsi pereõega, kes leiab sobivaima lahenduse.
Koduvisiidid
- Koduvisiidi vajaduse üle otsustab perearst. Enamasti kutsutakse Teid perearstikeskusesse, kus on võimalik võtta analüüsid ja teha täiendavaid uuringuid.
Retseptid
- Kui tarvitate regulaarselt ravimeid, siis palume retseptide (ravimite) lõppemisest meid aegsasti teavitada, et ravis ei tekiks pausi uue retsepti puudumise tõttu. Retseptide tellimiseks palume helistada registratuuri 6084400 või otse oma pereõele. Pereõe numbri leiate: personal → pereõed.
- Krooniliste haiguste (hüpertoonia, diabeet, kilpnäärmehaigused) raviks regulaarselt tarvitatavaid ravimeid on võimalik tellida meili teel eeldusel, et patsient käib perearsti või pereõe juures kontrollis vähemalt üks kord aastas ning perearst on teadlik ravimi tarvitamisest. Kordusretseptide soovid edastada enda pereõe meiliaadressile. E-kirjadele vastatakse ja kordusretseptid väljastatakse 2-3 tööpäeva jooksul. Kordusretseptid soovitame küsida vähemalt nädal enne olemasolevate ravimite lõppemist!
- Kui olete haige ning vajate antibakteriaalset ravi, siis selleks on vajalik eelnevalt käia perearsti või pereõe vastuvõtul. Telefoni teel antibiootikume ei määrata!
- Digiretsept on väga mugav viis retsepte uuendada – ei ole tarvis paberretseptile perearstikeskusesse järele tulla, vaid ravimi saab kätte apteegist isikut tõendava dokumendi alusel. Kui saadate enda ravimeid välja ostma mõne teise inimese, on tarvis esitada ostja isikut tõendav dokument ning patsiendi isikukood, kelle nimele on ravim välja kirjutatud. Arstil on ka õigus panna retsepti väljastamisele piirangud, näiteks narkootiliste ravimite puhul on võimalus, et ravimi väljaostmise õigus on ainult patsiendil või selleks volitatud isikutel.
- Eesti Haigekassa: Digiretsept
Töövõimetuseleht
- Kui Te haigestusite ning vajate töövõimetuslehte, siis kontakteeruge esimesel päeval pereõega, et saaksime avada töövõimetuslehe, anda esmased ravisoovitused ning vajadusel kokku leppida aja vastuvõtule. Tagantjärele töövõimetuslehti ei väljastata!
- Võimalik on arstiga (pereõega) konsulteerida nii telefoni kui ka emaili teel. Kui kohe telefonile ei saa vastata, siis palutakse Teil jätta oma telefoni number ning Teile helistatakse esimesel võimalusel tagasi.
- Nädalavahetusel haigestumisel saab pöörduda 1220 poole, kes teeb märke digiloosse töövõimetuslehe avamise kohta või EMO-sse kui on tõsisem tervisehäda.
- Töövõimetusleht on rahaline dokument, seetõttu on vaja kinni pidada kokku lepitud tähtaegadest. Kui on kokku lepitud korduv vastuvõtt, kuid mingil ootamatul põhjusel ei ole Teil võimalik vastuvõtule ilmuda, on vajalik sellest perearsti või pereõde teavitada. Ilma ette teatamata vastuvõtule mitteilmumine on töövõimetuslehe reziimi rikkumine ja perearstil lasub seadusega kohustus see töövõimetuslehele märkida. Reziimi rikkumise päevast edasi võib töövõimetuslehte küll jätkata, kuid puudutud päevade eest tasumist ei jätkata. Reziimi rikkumiseks loetakse ka vastuvõtule ilmumist alkoholi- või narkojoobes.
Saatekiri
- Saatekirja ei ole vaja järgmiste arstide vastuvõtule: silmaarst, naistearst, naha-ja suguhaiguste arst, psühhiaater, hambaarst. Kui vajate saatekirja eriarsti visiidile, tuleb eelnevalt registreerida aeg perearsti vastuvõtule. Registratuuri ega pereõe kaudu saatekirju tellida ei saa.
- Telefoni ja e-kirja teel saatekirju ei väljastata!
Laagritõend
- Laagritesse (laste-, spordi-, puhke- vm laagritesse) tervisetõendeid ei väljastata. Vastavalt sotsiaalministri määrusele “Tervisekaitsenõuded noorte püsilaagritele” teavitab laagri juhatajat lapse tervisehäiretest ja vajalikest eritingimustest lapsevanem, seega julgustame kõiki lapsevanemaid laagritõendeid ise välja kirjutama. Samuti võib sama tõendit kasutada ka lasteaeda minekul. Perearst ei väljasta enam tõendit lasteaeda!
- Lapsevankritega tervisekeskuse ruumidesse palume mitte siseneda. Vankrid ja kärud saab parkida terassile või 0-korruse koridori.